Çorlu Görünmeyen Su Kaçağını Bulma

Çorlu  görünmeyen su kaçaklarını bulma;  bu tür sıkıntıların tespiti için hem teknolojik malzemeler gereklidir hem de bilgi ve tecrübe gerektirir. Görünmeyen su kaçaklarını bulmada kullanılan cihazlar zemin altında veya duvar içinde olan boruların sızdırma veya kaynaklarda oluşan çatlamadan dolayı meydana gelen su kaçaklarını bulma işine yaramaktadır.

Görünmeyen Kaçaklar için hangi yöntemler kullanılmaktadır ?

Öncelikle su kaçağı olan daire de bu tür su kaçaklarına sebep olacak etmenler nelerdir?  onu bilmek gerekir. Su kaçağı olan bölgeler genel olarak boruların geçtiği yerler veya da ıslak zemin dediğimiz banyo, tuvalet veya da mutfak bölgelerinde meydana gelmektedir.

Su kaçakları bazen çok küçük izler bırakır bazen ise komşunuzu rahatsız edecek durumlar ortaya çıkarabilir. Ama mutlaka su kaçakları bir iz bırakır. Duvar da kabarma , tavanda kararma, damlama ,rutubetlenme gibi bir çok etmen ortaya çıkabilir. Hatta faturadan bile anlayabilirsiniz.

Çorlu Görünmeyen su kaçakları tespiti

Su kaçakları Faturalara Yansır mı?

Su kaçağı eğer çok fazla ise genel olarak ilk önce su faturalarına yansır. Yüksek gelen faturalar artık çok can sıkıcı olmaya başlamıştır ve görünürde bir su kaçağı da bulunmamaktadır. Bunun için gizli bir su kaçağı var mı diye bir kontrol yaptırmanız gerekebilir. Çünkü bazı su kaçakları kendilerini etmezler.  Su kolay bulduğu yerden  akarak kendine yol bulup hiç umulmadık bir yerden çıkabilir. Bu durum size büyük sıkıntılar çıkarabilirler.

Bu durumun anlaşılabilmesi için öncelikle su sayacının kontrolünün yapılması gerekir. Bazı su sayaçları kaçağın büyüklüğünden dolayı  kullanım olmadığı zaman bile su sayacı dönebilir. Ancak bazı kaçakları çok küçük olacağı için sayacı  uzun vadede çevirebilir. Daha sonrasında ise suyun ne kadar kullanıldığı tespit edilir. Kullanılan su tonunda çok fazla bir artış varsa o vakit su kaçağı gizli bir halde gerçekleştirmektedir.

Çorlu cihazlı tesisatçısı

Çorlu su kaçağını kırmadan tespit etmek için ekipmanları düzgün kullanan tecrübeleri ustalara ihtiyaç duyarsınız. Çünkü Su kaçak tespit cihazları da kendi aralarında kalite farkı ile ayrışmaktadır. Bazen su kaçak tespit cihazının çok iyi olsa bile eğer kullanan kişi bu işi bilmiyor ise hiçbir fayda vermez. Cihazın kalitesinden çok ustanın performansı, bilgi ve becerisi de çok önemlidir. İşte bu yüzden su kaçağı tespiti denilince firmamız  bu işin öncü firmalarından biri olduğu için Trakya Tesisat akla gelmektedir.

Sizde bu tür sorunlar ile karşılaşır iseniz firmamızdan destek isteyebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.