Çorlu Petek / Kalorifer temizliği

Çorlu petek temizliği; kombi ve tesisat borularında oluşan kirliliği ortadan kaldırmak için basınçlı hava makinesi ile yapılan temizlik işlemidir. Petek ve tesisat temizliği sistemin düzgün ve verimli bir şekilde çalışması için gerekli bir uygulamadır.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Evlerimizdeki ısınma sistemini oluşturan parçalar kombi, petek ve tesisat borularıdır. Bu sistem komple birbirine bağlı olarak kombi önderliğinde çalışarak evin belli bir değerde ısınmasını sağlarlar. Kombi Elektrik, su ve doğalgazı kullanarak ısı enerjisini tesisat boruları sayesinde odalarda bulunan petek veya radyatör dediğimiz araçlara göndererek ısınmamızı sağlar.

Elbette her çalışan ekipman gibi kombi, petek ve tesisatın da belli aralıklar ile bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakım olayı kombi için farklı tesisat ve pete sistemi için ayrı yapılır.  Kombi bakımı; genel olarak sistemin dışında ayrıca yapılan bir iştir.

Petek temizliği; sistemin bağlı olduğu kombi alt kısmından bağlantılar sökülerek yerine hava basınçlı makinenin bağlanması ile yapılmaktadır. Petek temizliği yapılırken  kombi tamamen sistemin dışına alınmalıdır. Yani tesisat ile bağlantısı kesilmelidir. Petek ve tesisat genel olarak olağan dışı durumlar haricinde kombi altından yapılmalıdır.

Petek temizliği yapılırken evim kirlenir mi ?

Petek temizliği yapılırken genel olarak evin ıslak alanları dediğimiz banyo gibi alanlarda yoğun olarak çalışma yapılmaya çalışılır. Herhangi bir su akışı olursa zaten banyo olması sebebi ile anında müdahale için o alan kullanılır. Elbette ne kadar da hiçbir şey olmayacak herhangi bir kirlenme söz konusu değil denilse de bazı aksilikler sonucu kirlenme olabilir. Fakat genel olarak problem çıkmadan halledilmektedir.

Çorlu petek temizliği, Çorlu kalorifer temizliği, Çorlu kombi ve petek temizliği, Çorlu petek yıkama, Çorlu tesisat temizleme, Çorlu kalorifer peteklerini temizletme, Çorlu petek temizliği fiyatları gibi arayış içindeyseniz firmamız ile mutlaka görüşmelisiniz.

Petek temizliği kime yaptırılmalıdır ?

Petek temizliği genel olarak bir çok kullanıcı tarafından hafife alınan bir iş olarak görülür. Verilen fiyatlardan, yapılan işçilikten ,sektör ile alakalı bilgisizlikten dolayı bir çok kullanıcı ucuzun da ucuzunu aradığı için her önüne gelen bu işe mutlaka bir el atmaktadır.

Elbette sonucun hüsran olacağı aşikardır. Bir çok kişi tornacısından, elektrikçisine, emlakçısından, fabrikada çalışanına kadar bu işin uzmanı olan kişi sayısı çoktur. Fakat bu sektöre emek veren , tesisat sektöründe yoğrulmuş çekirdekten yetişme kişilere teveccüh az olmaktadır. Çünkü bu işi bilen kişinin ucuz fiyatlara bu işi yapamayacağı, olacak aksiliklerde müdahale kapasitesi olduğu ve aradığından bir muhattap veya bir mekan  bulacağı için bu işin ustaları en makul fiyata yani ederine bu işi yapmaktadır.

Bu sektörde sezonluk dediğimiz kişiler gelip üç beş petek temizliği yaparak işi küçültmeye çalışıyor veya işin ağırlığını hafifletiyor. Bilinçli müşteriler bu tarz kişiler ile çalışmayıp bu sektöre zaman harcayan ,sezonluk olmayıp devamlılık esasına göre çalışan firmalar ile çalışmalıdır.