Çorlu Su kaçağı Arızası ve tespiti

Çorlu su kaçağı arızası; dairelerimizde veya iş yerlerimizde alt yapıda olan tesisat borularında olan arızalardır. Tesisat  boruları genel olarak bina ilk yapıldığı zaman kullanıldığı için üzerine beton ve fayans gibi kaplama malzemeleri gelmektedir. Bu durumda borularda oluşabilecek su kaçakları ve sızıntıları görmemizi engellemektedir.

İşte bu tür arızalar için tasarlanmış su kaçak tespit cihazları ve kameraları ile görünmeyen su kaçaklarını tespit etme durumu ortaya çıkmıştır. Firmamız bu alan üzerine çalışma yapmaktadır. Özellikle Çorlu ilçemizde şubesi bulunan firmamız bölgemizde hizmetlerini en üst seviyede vermektedir.

Çorlu  görünmeyen su kaçağı  bulma işlemini teknolojik cihazlar ile yapmaktayız. Görünmeyen su kaçağını bulmada kullanılan cihazlar zemin altında veya duvar içinde olan boruların sızdırma veya kaynaklarda oluşan çatlamadan dolayı meydana gelen su kaçaklarını bulma işine yaramaktadır.

Çorlu Su kaçağı Arızası ve tespiti

Bunun amacı zararı en aza indirerek  kaçağın oluştuğu bölgeyi, bulmaktır. Su kaçağının oluştuğu bölgeyi bulmak sadece cihazlar ile olacak bir iş olmayıp, bu işi yapan teknisyenin bilgi ve tecrübesi de çok önemlidir. Sadece su kaçak tespit cihazı tek başına bir işe yaramaz. Bu konuda çalışan çalışan ustanın payı daha büyüktür.

Elbette su kaçaklarında ekipman, kalifiye eleman faktörlerinden hariç  müşterinin de ustaya verdiği bilgiler ile ustayı doğru düşünmeye sevk edecek  ve hasta doktor ilişkisi gibi  sonuca ulaşması daha kolay olacaktır.

Uzun zamandan beri su kaçakları ile ilgili çalışma yapan firmamız  bu konuda uzmanlaşmış ekip arkadaşları ile bu konuda sizin hizmetinizdedir.

Su kaçakları oluştukları alanda zaman zaman damlama yaptığı gibi, ara ara kesilip tekrarda başlayabilir veya da artarak devam eden süreçler ile karşılaşabilirsiniz. Su kaçakları bulundukları alanda renk değişimi, boya kabarması, rutubetlenme , damlamalara sebebiyet verebilir.

Su kaçakları genel olarak şebeke boruları, sıcak su  boruları, pimaş hatları veya zemin ile alakalı olabiliyor. Bu su kaçaklarının karakteristlik  özellikleri birbirine istisnalar haricinde çok yakın olduğu için birbirinden ayırt edebilmek için  cihazlar ile test çalışmaları veya görüntüleme çalışmaları yapmak gerekir.

Çorlu görünmeyen su kaçaklarında  müşterinin en çok yanıldığı noktalar genele olarak suyun aktığı yer kırılmaya başlar, ancak  su akış kabiliyeti ve kendine has yol yapma özelliği olan bir element olduğu için  kolay bir şekilde kendine yol yapabilir. Bu da kırılan bölgenin yanlış çıkmasına  ve yapılan tahribatın gereksiz olarak yapıldığını ortaya çıkarır. Bu yüzden su kaçaklarına müdahale etmeden önce  firmamızdan en azından bir çalışma yapmasını isteyebilirsiniz. Boşuna sağı solu kırarak evinize zarar vermeyin. Test ettirin teknisyenlerimizin size önerisine göre bir çalışma yaparsanız zararı en aza indirmiş olursunuz.

çorlu su kaçak tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Konutlarımızda veya kullandığımız iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri bazen basit gibi görünse de can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan tesisatlar da zamanla oluşan korozyon, genleşme,yanlış yapılan işçilik, kullanılan malzeme ve işi bilmeyen kişilere yaptırılan işler yüzünden insanlar tesisat ile alakalı çok sıkıntı yaşamaktadır. Konut yapımında yapılan yanlış uygulamalar bilinçsiz işçilik ve kontrol , kullanılan adi ve sertifikasız malzeme ev sahibi ve kiracıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bu yanlış uygulamaların yol açtığı su kaçakları eski yöntemler ile daha maliyetli ve uzun  zaman kayıplarına sebep oluyordu. Teknolojinin gelişmesi ile  yeni nesil cihazlar ile bu hataları gidermek daha kolay oldu.

Konut ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan su kaçak tespiti sırasında sızıntının olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin tahrip edilmesi gerekmektedir. Oysa teknolojik cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitleri eğitimli personellerimiz  tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet kusursuz olarak yerine getirilmekte, müşterinin beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgalarının yaydığı frekans ile bulunmaktadır.

Su kaçağı, duvarda ya da fayansta meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmekte, bu kaçak genelde komşunun haber vermesi ile anlaşılmaktadır. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu. Çünkü kaçağın yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın ya da fayansın kırılması gerekebiliyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı. Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi külfet gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı.

Su kaçağı tespiti yapan firmaların teknolojik ürünleri kullanması ile birlikte maliyet de düştü. Bu sayede binanın her yerindeki sızıntılar çok kolay bir şekilde çözülebilir hale geldi. Üstelik çok küçük bir çatlak ya da deliğin bile modern cihazlarla kısa sürede tespit edilerek onarılabilir duruma gelmesine yol açtı. Çıplak gözle görülemeyen sızıntıları bile bulan cihazlar hem bina sahibine hem de tesisat işi yapan firmalara büyük kolaylıklar sağladı. Bunun sonucunda da hiçbir yer kırılmadan meydana gelen sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmaya başlandı. Maliyetleri fazla olduğu için de sadece kurumsal firmaların sahip olduğu bu cihazlar, müşterilerin yaşadığı sızıntı kabusunu kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Güvenli hizmet veren firmaları da öncelikle internet ortamında detaylı bir şekilde araştırmak gerektiği ifade edilmektedir. Deneyimli ekipleri ile üstün hizmet sunan kurumsal firmaların tercih edilmesi durumunda yaşanan sorun kısa bir sürede ortadan kalkmaktadır.

Kurumsal firmalar kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Klasik yöntemlerde bütün bir banyonun kırılma ihtimali oldukça büyüktü. Çünkü su kaçağı sızıntının görüldüğü yerden çok daha farklı bir yerde olabiliyordu. Bu da mekanın tamamının kırılması anlamına gelebiliyordu. Oysa gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağını bulmak için kırıp dökme işlemleri tarih oldu. Uzman personel, son derece gelişmiş cihazlar aracılığı ile kaçağın tespitini gerçekleştirerek daha büyük masraflara yol açmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır. Hizmette ise koşulsuz müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır.
Su kaçağı tespitinde uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla su kaçağını yerinde tespit eder en az hasar ile su kaçağınızı önleriz. Garantili işlemle ile su kaçaklarınızın onarımını yapmakta olup müşteri memnuniyetine önem göstermekteyiz. Sizlerde su kaçaklarınızı için bizlerle iletişime geçin su kaçağı sorununuzu ortadan kaldıralım.

Evimdeki su kaçağının sebebi ne olabilir?

Yaşam alanlarımızda kullanılan temiz su ve pis su hatları mantıksal olarak insan vücudundaki işleyiş gibi bir   çalışma mantığı vardır. Tesisat borularını insan vücudundaki damarlar gibi düşünürseniz sizin ev veya iş yeri alırken tesisatın ne kadar olduğunu anlamanız daha kolay olacaktır. İnsanlar  için bir daire alırken bakılacak en son şey olarak görülen tesisat sistemleri aslında ev alırken ilk bakılacak şeylerin başında gelmelidir, Evlerde temiz su gider yollarını ve pis su gider hatlarını oluşturan su tesisat borularında zaman zaman su tesisat borularının kurulumu yapılırken yanlış işlemlerin ( Su tesisat borularında sahte malların kullanılması, boruları iç içe tutan contaların yamuk veya yanlış takılması, su tesisat borularının hammaddesi olan plastiklerde kırık, çatlak veya deliklerin olması ) yapılması yüzünden ve evlerde su tesisat borularının geçmiş olduğu yerlerde çöküntülerin oluşması gibi nedenlerden dolayı su sızıntıları meydana gelebilmektedir. Bu gibi sorunları çıplak gözle görmek imkansızdır. Çünkü su tesisat boruları kurulumu yapılırken duvarların içinden veya fayansların altından geçirilerek yapılmıştır. Tesisatın gidişatını ve alt yapısını bilemediğiniz için müdahale etmeniz zorlaşır. İşte yeniz nesil bu cihazlar burada devreye girerek işinizi kolaylaştırır. Tecrübe ve teknolojiyi birleştiren firmamız Trakya Tesisat Sistemleri bu konuda size her türlü desteği vermeye hazırdır. Teknik alt yapısı, kalifiye elemanları ve teknolojik cihazları ile sürekli hizmete hazırdır.

Çorlu su kaçağı bulma ve onarma

Çorlu Su Kaçağı Bulma ve Onarımı

Su kaçağı temiz su tesisatları borularında ve atık su tesisat boruları içerisinde  meydan gelebilir. Bu meydana gelen su kaçakları bazen gözle görülebilir bazen se tesisat boruları zemin altında veya duvar içinde kaldığı için görünmeyebilir. Yapmanız gereken tek şey evlerinizde ve iş yerlerinizde meydana gelen bu tür su kaçaklarına  iyi bir tesisatçı tarafından müdahale işlemi gerçekleştirmektir. Çünkü hizmeti sunan tesisat firması su kaçakları ile birlikte duvarlarınızı delebilir ve sizi büyük bir zarara uğratabilir. Su kaçağı tespit etme işlemi her zaman istenildiği gibi olmamaktadır. Çağıracağınız firma  eski yöntemler ile sorununuzu çözmeye çalışabilir. Bu da evinizde büyük tahribat gerektirebilir.

En doğru yöntemi kullanıp kullanmadığını mutlaka önceden tespit etmeniz gerekir. Yoksa büyük bir zorluk yaşayabilir ve evinizle ilgili daha büyük sorunlar çıkarabilirsiniz. Çıkacak olan sorunların en büyüğü ise tahrip edilme işlemi esnasında kırılan alanın büyüklüğü ve hatta komple tesisatınız değişimi bile gerçekleşebilir. Bu size seramik, boya , beton ve usta  masrafı gibi bir çok sorun çıkaracak, su kaçağı tespitinden beş katı maliyetle bu işi halletmeniz sağlanacaktır. Bu şekilde problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka baştan iyi bir firma tercihi yapmanız gerekir. Bunun için profesyonel firmalar ideal olacaktır. Üstün bir alt yapısı olan firmalar ve ayrıca uzman bir tesisatçı kadrosu olan firmalar sizin için ideal olacaktır.
Sektör içinde mümkün olan son teknolojileri kullanan kaliteli hizmet veren  firmalar mutlaka vardır. Su kaçağı bulmak  için firmaların neler yaptıklarına değinilecek olursa, tüm kurumsal firmalar en son teknoloji olan bilgisayarlı arama cihazları ile mükemmel işler ortaya koymaktadır. Bu işlemler arasında eski yeni bütün binalarda su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Su kaçaklarının nedenlerine de eğilmek gerekir. Su kaçağının bulunduğu binalar eski binalar olabilir ve yılların aşınması nedeni ile uzun süredir değiştirilmeyen borular yüzünden kaçaklar oluşabilir. Yeni olan binalarda ise kullanılan malzemenin kalitesizliği ve genel olarak yaılan işçiliğin kalitesizliğinden meydana gelen  su kaçakları yaşanmaktadır. Su kaçakları nasıl anlaşılır diye sorulacak olursa, su kaçakları borulardan sızan suların, duvarlara bıraktığı nemlenme nedeni ile anlaşılır. Bu nemlenme su öbekleri oluşumuna , duvarda renk değişimi ve boya kabarmalarına ve uzun vade de  kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Bunları gördüğünüz anda, bir uzmandan yardım alarak zararınızı en aza indirebilirsiniz.. Kurumsal firmaların kullandıkları cihazlara değinecek olursak, akustik dinleme cihazı, açık alanlar için su tespiti yapıldığı zaman kullanılacak olan detektörlü tespit cihazı gibi cihazlar en fazla kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Bu cihazlar ile birlikte kurumsal firmalar su kaçağı tespitini istenildiği zamanda yapmaktadır.

Su kaçakları Faturalara Yansır mı?

Su kaçağı genel olarak ilk önce su faturalarına yansır. Yüksek gelen faturalar artık çok can sıkıcı olmaya başlamıştır ve görünürde bir su kaçağı da bulunmamaktadır. Bunun için gizli bir su kaçağı var mı diye bir kontrol yapmanız gerekir. Çünkü bazı su kaçakları kendilerini göstermezler.  Su kolay bulduğu yerden  akarak kendine yol bulup hiç umulmadık bir yerden çıkabilir. Bu durum size büyük sıkıntılar çıkarabilirler. Bu durumun anlaşılabilmesi için öncelikle su sayacının kontrolünün yapılması gerekir. Bazı su sayaçları kaçağın büyüklüğünden dolayı  kullanım olmadığı zaman bile su sayacı dönebilir. Ancak bazı kaçakları çok küçük olacağı için sayacı  uzun vadede çevirebilir. Daha sonrasında ise suyun ne kadar kullanıldığı tespit edilir. Kullanılan su tonunda çok fazla bir artış varsa o vakit su kaçağı gizli bir halde gerçekleştirmektedir. Bunun dışında su kaçağının su sayacından anlaşılma durumundan bir tanesi de evin içinde veya iş yerinde bulunan tüm çeşmelerin kapatılması üzerine hala su sayacı dönüş yapıyorsa o zaman evde su kaçağı vardır denir. Bunun için yetkili kişilerden inceleme  yapmalarını isteyebilir ve su kaçağı tespiti yapılması için uzman ekiplerin çalışma başlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen su tespiti sayesinde küçük çatlaklar ve delikler kolaylıkla bulunmaktadır.

Çorlu Su kaçağı, Çorlu su kaçak tespiti, Çorlu da su sızıntı tespiti, Çorlu makine ile su kaçağı bulan usta, Çorlu da su tesisatı işi yapan usta, Çorlu cihazla kaçak bulan usta, Çorlu cihazı ile tesisat arızası bulan usta, Çorlu su Kaçakçısı, Çorlu kaçağa makine ile bakan usta, Çorlu cihazla kaçak bulma, Çorlu su kaçağı arama, Çorlu su kaçağı yapan firma, Çorlu su arızası tespiti, Çorlu su sızıntısı tespit etme, Çorlu boru patlağını bulan firma, Çorlu bilgisayarlı makine ile su kaçağı bulma, Çorlu kamera ile su kaçak tespiti, Çorlu kamera ile boruyu görme, Çorlu kamera ile boruyu görüntüleme, Çorlu kamera ile sızıntı tespiti, Çorlu da kaçak bulan firma