Saray Su Kaçak Tespiti

Saray su kaçağı tespiti işini özel makine ve kameralar ile yapan tesisat firması olarak bölgemizde hizmet vermekteyiz. Eski veya yeni daire veya  iş yerlerinde oluşabilecek tesisat problemlerini kırmadan yeni nesil makineler ile tespit ediyoruz.

Evlerimizde bulunan tesisat borularında oluşabilecek su sızıntısı veya boru patlakları tesisat hatları genel olarak  alt yapıda zemin altı veya duvar içinde kaldığı için gözle görülmez. Su kaçağı zemin altında veya fayans arkasında kaldığı zaman kırmadan yeri tespit etmek mümkün değildir. Şüphelenilen yerde yapılacak olan kırım sonucunda su kaçağının o bölgede çıkmama ihtimali de vardır. Bu da gereksiz ve boşuna hem masraf hemde zaman kaybına sebep olur.

Saray Su kaçak tespiti firmamızın verdiği hizmetlerden sadece bir tanesidir. Tesisat ile alakalı her türlü sorun ve problemleriniz de firmamızdan destek alabilirsiniz.

Saray Su Kaçak Tespiti

Su kaçağına bazen kullanılan tesisat boruları gerek dikkatsiz işçilikten ,gerek yanlış malzeme seçiminden gerekse dış etmenlerden dolayı zamanla  sıkıntıya sebep olabilir.Tesisat borularının çoğu da inşaat esnasında duvar veya beton içerisinden gittiği için bu kaçaklar gözükmez.

Saray su kaçaklarını nasıl tespit ediyoruz…Su kaçağını bulmak için bir çok yöntem kullanmaktayız.Hassas şekilde ölçüm yapmaya yarayan cihazımız akustik ses dinleme yaparak kaçak olan noktadaki suyun zemine çarparak çıkardığı sesi bularak kaçağı bulmaya çalışır. Kaçak olan yerdeki ses dalgalarının seviyesini arttırmak için mevcut bulunan tesisata dışarıdan basınç uygulayarak frekansı netleştirerek noktasal tespit yapıyoruz. Su kaçakları  tesisat alanına, çapına ve konumuna göre cihaza ayrı frekans yayar, bu frekansları ayırt etmek  tecrübeli ve usta eleman işidir.

Saray da su kaçağı tespiti veya cihazla su kaçağı tespit ettirmek için firmamızdan destek isteyebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.