Tel: 0 282 726 35 75
Cep: 0 532 179 04 14
Su Kaçak TespitiRobotla Tıkanıklık AçmaPetek ve Tesisat Temizliği

Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Cihazlar ile Su kaçak Kontrolü

Read More

Robotla Tıkanıklık Açma

Mutfak,Banyo,Tuvalet ve Balkon giderlerinizi Kırmadan Makine ile açıyoruz.

Read More

Petek ve Tesisat Temizliği

Isınmada kullanılan petek ve tesisatlarda oluşan kirlenmeyi hava destekli makineler ile temizliyoruz.

Read More

Su Kaçak Tespiti

Çorlu Su kaçak tespiti; günümüz teknolojisinin gelişmesi  arızanın olduğu bölge noktasal olarak tespit edilerek en az zararla arıza giderilmektedir. Bu durum hem sektörde çalışan firmalar açısından hem de bu tür arızalar ile karşılaşan müşterilerimiz için çok ideal bir yöntem olmuştur.

Su kaçağının sebepleri

Su tesisatları yaşamın olduğu her alanda kullanılmaktadır. Tesisat hatları belli başlı borular kullanılarak evlerimizde veya iş yerlerimizde kullanıma sunulmaktadır. Elbette tesisat işlemi yapılırken geek kullanılan malzeme gerekse yapan ustanın bu işte ehil olması çok önemlidir. Fakat günümüz şartlarında tesisat ustası veya kulladığı malzemenin pek önemi müşteriler tarafından önemsenmemektedir. Bu durumda hem  imalat yapan firmaların he de çalışan ustaların kalite oranını çok aşağı düşürmüştür. İşte bu durumların ortaya çıkması ile  Su kaçağı arızaları veya da atık su giderlerinde tıkanmalar meydana gelmeye başlamıştır.

Su Kaçak Tespiti

Su kaçağının nedenleri sıralamaya kalksak söyleyeceğimiz belli başlı şeyler şunlardır.

 • Demir borularda oluşan paslanmalar
 • Düzensiz gelen su basıncı
 • Kullanılan malzemenin kalitesizliği
 • Usta hataları
 • Dış etkenler

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Konutlarımızda veya iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri bazen basit gibi görünse de can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan tesisatlar da zamanla oluşan korozyon, genleşme, yanlış yapılan işçilik, kullanılan malzeme ve işi bilmeyen kişilere yaptırılan işler yüzünden insanlar tesisat ile alakalı çok sıkıntı yaşamaktadır. Konut yapımında yapılan yanlış uygulamalar bilinçsiz işçilik ve kontrol , kullanılan adi ve sertifikasız malzeme ev sahibi ve kiracıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bu yanlış uygulamaların yol açtığı su kaçakları eski yöntemler ile daha maliyetli ve uzun  zaman kayıplarına sebep oluyordu. Teknolojinin gelişmesi ile  yeni nesil cihazlar ile bu hataları gidermek daha kolay oldu. Konut ve iş yerlerinde su kaçağı tespiti  yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan su kaçak tespiti sırasında sızıntının olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin tahrip edilmesi gerekmektedir. Oysa teknolojik cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitleri eğitimli personellerimiz  tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel ekipler aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet kusursuz olarak yerine getirilmekte, müşterinin beklentileri en üst seviyede karşılanmaktadır. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgalarının yaydığı frekans ile bulunmaktadır.

Su kaçağı tespit çalışması yapılan yerde nelere bakılıyor ?

Su kaçağı olan bölgelerde yapılması gereken yani daha doğrusu bakılması gereken etmenler aslında bellidir. Bu iş bilinçli olarak yapılması gereken bir iş olduğu için tüm ekipmanların tam manası ile su kaçağı tespiti için gelen firma da mevcut olması gerekmektedir. Bu durum bir çok kişi tarafından istismar edilmektedir. Çünkü  bir daire de su kaçağı ile alakalı tespit çalışması yapmak için bir çok ekipmanın bulunması gerekmektedir.

Daire de su kaçağına sebep olacak etmenler şunlardır…

 • Temiz su tesisatı kaçak kontrolü( Şebeke suyu ),
 • Sıcak su tesisatı kaçak kontrolü,
 • Kalorifer tesisatı kaçak kontrolü,
 • Atık su hattı kaçak kontrolü,

Bu yukarıda saydığımız işlerin hepsi kontrol edilmelidir. Eğer bu kontrol edilen yerlerde su kaçağı yok ise başka bir yerden veya da zeminsel bir problem olma ihtimali olabilir. Bunu zaten gelen ustalar tecrübeli ise fark edecektir. Kullanıcılara izlemeleri gereken yolu veya tamir yöntemini sunacaktır.

Trakya Tesisat Olarak Hizmet verdiğimiz Bölgeler...

Trakya Tesisat Şubeler

Su Kaçak Tespit Firması seçerken hangi durumlara dikkat etmeliyiz ?

 • Su kaçağı bulma işleminde  kullanılan ekipmanlar birçok parçadan oluşur .Çoğu firma da Kamera pahalı bir alet olduğu için çoğu su kaçağı bulan firmalarda görüntülü kaçak arama cihazı bulunmaz. Evinizde işlem yaptırırken mutlaka kameralı cihaz kullanılmasını isteyin.
 • Su kaçak tespiti yapılması zaman alan bir durumdur. Hem ekipman hemde tecrübeli usta ile doğru sonuça ulaşırsınız. Bu durumda emek ister. Öyle abartılarak anlatıldığı gibi su kaçak tespit cihazı eve girdiği gibi hemen su kaçağı var mı yok mu söylüyormuş hikayelerine itibar etmeyin. Belli bir çalışma sonucunda net sonuç ortaya çıkar…
 • Su kaçağını bulamayan ( bazı ) ustalar genelde birden fazla yerde kaçak gösterip evinizin bütün tesisatını değiştirmenizi önerebilir. Bu durum dikkate alınması gereken bir durumdur.
 • Kırmadan su kaçağı tamir edilemez. Sadece  su sızıntısı tespiti yapılırken kırma çalışması yapılmaz. Su kaçağının yeri veya alan tespit edildikten sonra kırma işlemi yapılarak tamir edilir.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken basınçlı su ile borular test edilir. Bu işlem bir çok tesisatçı tarafından yapılmaz. Bu husus önem arz eden bir durumdur. Güçlü şüpheler var ise test mutlaka yapılmalıdır.

Trakya Tesisat farkımız  nedir ?

Trakya Tesisat olarak bölgemizde profesyonel cihazlar ile su kaçak tespiti, Robotla tıkanıklık açma, Kamera ile boru görüntüleme ve petek temizliği gibi işleri ilk yapan firma özelliği taşımaktayız. Firma olarak bu bölgede kurulduk burada hizmet vermekteyiz. Tekirdağ dışından yani İstanbul gibi yakın şehirlerden reklam verip bölgeye gelen firmalardan değiliz. Bölgede şubesi olan 10 yılı aşkındır hizmet veren bir firmayız.

Yetiştirmiş olduğumuz elemanlar ile tecrübe ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir. Ustalarımız uzun yıllardan beri bu teknolojik ekipmanları kullanarak Trakya bölgesinde bir çok kullanıcıya hizmet vermişlerdir. Bu sektörde en büyük özellik tüm bu teknolojik ekipmanların yanında tecrübe ve deneyimdir.

 

Su Kaçak Tespiti

Çorlu Su kaçak tespiti; günümüz teknolojisinin gelişmesi  arızanın olduğu bölge noktasal olarak tespit edilerek en az zararla arıza giderilmektedir. Bu durum hem sektörde çalışan firmalar açısından hem de bu tür […]

Read More
Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma; atık su borularında oluşan  geri tepme veya suyun gitmeme gibi durumlarda kırma,dökme yapılmadan özel robotla açma işlemine diyoruz. Yaşam alanlarında temiz su hattı nasıl gerekliyse atık su hattı […]

Read More
Petek Temizliği

Petek temizliği; ısıtma sistemlerinde  kullanmış olduğumuz aksesuarlardan petek ve tesisat borularında oluşan kirliliği temizlemek için yapılan iştir. Her çalışan sistemin bakıma ihtiyacı vardır. Bu tür bakımlar hem sistemin verimli çalışmasına […]

Read More
Kamera Görüntüleme

Kamera ile boru içi görüntüleme; teknolojinin gelişmesi ile tesisat borularının da atık su da kullanılan (PVC) olanların içerisine gönderilerek tıkanma,kırık,çatlak gibi arızaları bulmaya yarayan cihazdır. Bu cihaz ile her türlü […]

Read More
Tamir-Bakım

Su tesisatı; oturmuş olduğumuz konutlardan ihtiyacımız olan temiz su veya sıcak su hatlarının belli başlı borular kullanılarak evlerimize kadar çekilmesidir. Su tesisat  boruları geçmişten günümüze yapısal olarak değişime uğrayarak gelmiştir. […]

Read More